درباره شرکت ریسمان

شرکت پردازش اطلاعات ریسمان در سال ۱۳۸۸ توسط جمعی از نخبگان و نفرات برتر المپیادهای ملی و جهانی به منظور پیشبرد صنعت IT در ایران و تولید محصولات تکنولوژیک و بسترهای نرم‌افزاری قابل رقابت در بازارهای بین‌الملل فعالیت خود را آغاز نمود. شرکت ریسمان با استفاده از دانش روز و استانداردهای بین‌المللی درجهت توسعه خدمات و تکامل امکانات نرم‌افزاری در کشور و عرصهٔ بین‌الملل، راهکارهای اداری و مالی محصولات خود را عرضه می‌نماید.
مزایای استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته شرکت ریسمان، درک صحیح از عملکرد و سرعت عمل بسیار بالای آن می‌باشد. مهمترین ویژگی این نرمافزارها، حل مشکلات قبلی سایر شرکت‌ها از قبیل عدم هماهنگی بین نرم‌افزارهای مختلف، عدم استفاده از استانداردهای اداری و مدت زمان بسیار زیاد برای تغییر در نوع سرویس‌ها است که مهمترین بخش در اینگونه نرم‌افزارها به شمار می‌آید. شرکت ریسمان با اتکا به نیروهای خود در کوتاهترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت موجود نرم‌افزارهای سفارش مشتری را تولید می‌کند و با تجربیات خود در زمینه‌های نرم‌افزاری، جهت استقرار نرم‌افزارها در سازمان‌ها و یا برای عرضه به بازارهای خاص، به مشتریان خود راهکارهای مناسب را ارائه داده و تعامل کامل را انجام می‌دهد.

فرایند تولید نرم‌افزار

فرایند تولید نرم‌افزار که با عنوان «چرخهٔ حیات تولید نرم‌افزار» نیز شناخته می‌شود، ساختاری است که روی توسعه و تولید محصولات نرم‌افزاری اعمال می‌شود. عبارت‌های مشابهی چون «چرخهٔ حیات نرم‌افزار» و «فرایند نرم‌افزار» در این رابطه استفاده می‌شود. الگوهای گوناگونی نظیر فرایندهای (خاص) وجود دارند که هر کدام خط مشی مختص (آن فرایندها) برای انجام کارها و فعالیت‌های متنوع در طول فرایندها را مشخص می‌کنند. برخی عنوان می‌کنند که «طرح چرخهٔ حیات» یک عبارت بسیار عمومی بوده و «فرایند تولید نرم‌افزار» عبارت تخصصی‌تر است. برای مثال خیلی از فرایندهای تولید نرم‌افزار ویژه‌ای هستند که خود زیر مجموعه چرخهٔ حیات مارپیچ به شمار می‌روند.

چشم انداز

یکی از اصلی‌ترین اهداف شرکت ریسمان استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت نرم‌افزار است. نابراین کلیهٔ نرم‌افزارهای شرکت، تحت بسترهای سخت‌افزاری مختلف همانند گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند و همچنین با کلیه مرورگرهای تحت وب سازگار هستند. این قابلیت ضمن ایجاد راحتی استفاده از نرم‌افزارها برای کاربران، سبب زیبایی بیشتر و بکارگیری فناوری‌های نوین در بخش تولید می‌شود.


راهکارها و خدمات ریسمان